Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar

5 posters

kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar Empty kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar

Mesaj tarafından cobra Cuma Mayıs 25, 2007 8:44 am

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi)

Ama ne de olsa başka bir kola içersiniz ve geçer dimi...
cobra
cobra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kendini tanıt....
kendini tanıt...: kendini tanıt...

http://turkey.0forum.biz

kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar Empty Geri: kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar

Mesaj tarafından .NeT Cuma Mayıs 25, 2007 2:33 pm

iyi ama dayanamayıp içiyoz...
.NeT
.NeT
Webmaster
Webmaster

Kendini tanıt....
kendini tanıt...: merhaba ben admin ancak lutfen bir sorunda bana değil modlara başvurunuz.Gerekirse onlar iletirler...

kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar Empty Geri: kola içtikten sonraki 1 saatte vücudumuzda olanlar

Mesaj tarafından cobra Cuma Mayıs 25, 2007 5:44 pm

insan işte kendine hakim olamıyor
cobra
cobra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kendini tanıt....

Mesaj tarafından kuzalan Salı Mayıs 29, 2007 10:42 pm

kola ıcmeyen varmı ben ıcıyom
kuzalan
kuzalan
Üye
Üye

Kendini tanıt....

http://www.knightonlineworld.com

Mesaj tarafından murat123 Salı Tem. 10, 2007 2:03 pm

ben fazla içmem kendime hakim olabiliyorum

işte forumumuzun 1000. mesajı bu arada 1000 mesaj hepimize hayırlı uğurlu olsun işallah 10000.mesajıda ben yazarım Very Happy
murat123
murat123
Maximum Üye
Maximum Üye

Kendini tanıt....

Mesaj tarafından .NeT C.tesi Ağus. 04, 2007 9:03 pm

repin aşırı arttı yani en kısa sürede 10000 repin olcak...
.NeT
.NeT
Webmaster
Webmaster

Kendini tanıt....
kendini tanıt...: merhaba ben admin ancak lutfen bir sorunda bana değil modlara başvurunuz.Gerekirse onlar iletirler...

Mesaj tarafından alonetolgi94 Paz Ağus. 05, 2007 4:59 pm

şöyle olacaktı:

2 dakika sonra: İlk geğirme bu dakikada gerçekleşir.

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi)

alonetolgi94
Üye Adayı
Üye Adayı

Localisation : Bilgisayarın içine gir.Kablolardan bizim eve gel.Sandalyenin karşısındaki şahsiyet ben oluyorum.

http://www.tolganinyeri.com.tr.tc